Atrakcie v okolí

Demänová rezort - Nízke Tatry

 

Stiahnite si zoznam atrakcí v okolí Demänová Rezort

LYŽIARSKE STREDISKÁ

Lyžiarske stredisko Jasná

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. 

 

www.jasna.sk

Lyžiarske stredisko Ružomberok - Malinô Brdo

Je položené v nadmorskej výške 545 až 1209 m. n. m. Stredisko nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, ktorá je vzdialená od centra mesta iba 1 km.Z Hrabova na Malinô Brdo ski & bike family park vás pohodlne vyvezie moderná 1 770 m dlhá 8-miestna kabínová lanovka, ktorá za hodinu prepraví 1 500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádzajú 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Počas víkendov a prázdnin sú pre všetkých návštevníkov organizované zaujímavé akcie a súťaže pre celú rodinu.

www.skipark.sk/

JASKYNE

Krása a tajuplnosť podzemného sveta jaskýň už tradične láka rok, čo rok tisíce domácich i zahraničných návštevníkov. Jedinečnosť tvarov kvapľovej výzdoby, pestrosť, krehká krása, mohutné kvapľové či ľadové útvary dokumentujú obrovskú silu prírody a sú fascinujúcim zážitkom. Liptov je na krásy podzemných jaskýň mimoriadne bohatý a región sa pýši aj pomenovaním Liptovský kras.V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne Demänovská jaskyňa slobody patrí medzi najkrajšie sprístupnené jaskyne v Európe a Demänovská ľadová jaskyňa.

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa sa nachádza v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku  Nízke Tatry. Táto národná prírodná pamiatka je vytvorená  v sivomodrých strednotriasových vápencoch v štyroch pod sebou sa tiahnucích poschodiach. 
Vzdialenosť LM – Demänovská ľadová jaskyňa  – 10 km.

www.ssj.sk/sk/jaskyna/5-demanovska-ladova-jaskyna

Demänovská jaskyňa slobody 

Demänovská jaskyňa slobody je najnavštevovanejšia jaskyňa na Slovensku. Nachádza sa v Demänovskej doline na severnej strane Nízkych Tatier, v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina. V poslednom období ju ročne navštívi 150 až 175000 návštevníkov. Objavená bola v roku 1921, sprístupnená je od roku 1924.
Vzdialenosť LM – Demänovská jaskyňa Slobody – 12 km.

www.ssj.sk/sk/jaskyna/4-demanovska-jaskyna-slobody

Aquapark Tatralandia 

Aquapark Tatralandia je najväčší vodný park nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark je výborné miesto na zábavu, nielen pre rodiny s deťmi. Na návštevníkov  čaká 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou, s teplotou vody od 24 do 39 °C. A taktiež Tatra-Therm-Vital - komplex sáun, parné, vodné a masážne vane, relaxačná zóna a detský kútik. Aquapark sa nachádza 15 minút od Demänová rezort.Aquapark Tatralandia je najväčší vodný park nielen na Slovensku, ale aj v Čechách a v Poľsku a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark je výborné miesto na zábavu, nielen pre rodiny s deťmi. Na návštevníkov  čaká 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou, s teplotou vody od 24 do 39 °C. A taktiež Tatra-Therm-Vital - komplex sáun, parné, vodné a masážne vane, relaxačná zóna a detský kútik. Aquapark sa nachádza 15 minút od Demänová rezort.

www.tatralandia.sk/

Thermal Park Bešeňová 

Magické miesto plné relaxu nájdete v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. Bešeňová ponúka odpočinok v 9 bazénoch s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40°C. Termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čomu sa poteší vaša pleť, pohybové aj dýchacie ústrojenstvo.

https://www.besenova.com/

Vodné atrakcie na Liptovskej Mare

Mara FUN – škola vodných športov a požičovňa
S MaraFun si pobyt pri vode zamilujete! Ako v jedinom kempe na brehu Liptovskej Mary tu nájdete plážové kúpalisko so záchrannou službou, adrenalínové zážitky akými sú napr✓ vodné skútre (požičovňa a škola jazdenia)
✓ motorový čln
✓ wakesurfing
✓ flyboard
✓ wake / ski / kneeboard
✓ kajaky
✓ nafukovacie kolesá a banán
✓ vodné bicykle
✓ bumperball
✓ detské športové atrakcie - aquazorbingová zóna s dvomi bazénmi, kde sa detičky môžu vyblázniť vo vodnej guli alebo valci či kormidlovať šlapacie a motorové loďky. , ale aj pohodou naplnené chvíle na vodných bicykloch. V Kid's zóne sa do sýta vyšantia aj Vaše deti. Zistite viac o možnostiach zábavy na stránke MaraFun.

https://www.marafun.sk/

Pridajte sa do VIP klubu

Získajte prístup k špeciálnym ponukám a neverejným last minute zvýhodneniam.